O książce

Osiemdziesięcioletni, doświadczony życiem Jan Marczak, po nieszczęśliwym wypadku trafia do szpitala, a prosto stamtąd do domu opieki. Jest to dla niego przykre, choć konieczne rozwiązanie. Ma teraz czas na przemyślenie swojego dotychczasowego życia, swoich relacji – tych wspaniałych i tych bardzo trudnych – z kobietami, z którymi kiedyś był związany. Martwi się, czy jego młodszy syn, z którym dotychczas mieszkał, ułoży sobie życie. Codzienne wydarzenia w domu opieki są dla Jana impulsem do wygrzebania z niepamięci poszczególnych zdarzeń z jego przeszłości. Ogląda je na nowo, próbuje zaleczyć stare rany.

Czy mu się to uda? Czy Jan odnajdzie się w nowej dla niego rzeczywistości, wśród obcych? Jak ułożą się jego relacje z personelem domu opieki i współmieszkańcami? Czy znajdzie tu nowych przyjaciół? Czym jest jego drugi brzeg?

Odpowiedź na te wszystkie pytania poznacie, Drodzy Czytelnicy, po przeczytaniu współczesnej powieści obyczajowej Mój drugi brzeg. To debiut Janusza Muzyczyszyna jako prozaika. Dotychczas dał się on poznać jako autor dwóch tomików poezji: Dziewczyny, kobiety, czas (2016) i Myśli słodkie, gorzkie (2018), a także jako autor opowiadań, które publikuje na swoim blogu www.muzyczyszyn.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}