O sobie

Urodziłem się w 1985 roku w Raciążu, gdzie ukończyłem miejscowy ogólniak. Tam też poznałem wspaniałą dziewczynę, która dziś jest moją żoną. Od tego czasu zrobiłem magisterkę z politologii na UKSW w Warszawie oraz pracowałem w rozmaitych zawodach, od urzędnika państwowego po pracownika fizycznego. Dziś mieszkam w uroczym domku na skraju lasu, mam troje dzieci i zarabiam na życie obsługą maszyn w miejscowej mleczarni. No i jeszcze piszę. Piszę o tym, co dla mnie ważne. Piszę o ludziach i historii. Od zawsze fascynowała mnie relacja między jednostką a kontekstem, w jakim przyszło jej funkcjonować. W jakim stopniu historia kształtuje ludzi, a w jakim ludzie historię? To też staram się opisywać w swoich tekstach, zawsze jednak na pierwszym planie zachowując bohaterów. Literacko inspirują mnie klasycy jak Zofia Kossak, Victor Hugo, Marek Hłasko, no i oczywiście Henryk Sienkiewicz. W niewielu wolnych chwilach zajmuję się tym wszystkim, co jest na drugim planie, a sprawia mi przyjemność, czytam więc, biegam, rysuję, palę fajkę i zajmuję się stolarstwem. Można więc powiedzieć, że jestem szczęśliwym człowiekiem.

O książce „Ziarna wolności”

Kiedy w zwyczajnym życiu Marka pojawia się miłość, odmienia je i popycha go do czynów szalonych. Niebawem jednak uczucie to zostanie wystawione na próbę, kiedy na scenę wkroczą inna kobieta i…  historia. Wojna i rewolucja zabiją część dawnych uczuć, narodzą nowe oraz wskrzeszą stare, przechowywane w sercach Polaków z pokolenia na pokolenie. Czy dawne namiętności przetrwają próbę lat? Jaki plon dadzą ziarna zasiane w nieurodzajnej wojennej glebie?

Istotną częścią książki są wydarzenia historyczne z lat 1913–1918, które autor starał się opisać z jak największą dokładnością i realizmem, korzystając z wielu opracowań i materiałów źródłowych. Wydarzenia opisane są zarówno z perspektywy postaci historycznych, jak również fikcyjnych, szarych ludzi, na życie których mają wpływ. Pozwala to pełniej spojrzeć na czas ogromnych przemian, jakim była Wielka Wojna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}