O mnie – rocznik ’97, kursuję między Gdańskiem a Warszawą, hobbistycznie robię rzeczy, których się boję, lubię rozwijać dziwne pomysły i słuchać historii, w wolnym czasie jestem na jodze, promocjach w Biedronce albo myję łazienkę.

O Malwinie i Krzyśku – teksty kurzyły się w szufladzie od 2014 roku, kiedy to w liceum bywało na tyle nudno, że zaczęłam spisywać śmieszniejsze teksty znajomych, sytuacje zauważone na ulicach i tematy przewijające się wtedy w telewizji i internecie. Strona A4 to dla mnie optymalna przestrzeń (na haiku jestem za bardzo wylewna, za to wątki w powieściach częściej gubię niż kończę), dlatego wyszła z tego forma niedługich dialogów.

Malwina i Krzysiek – w dialogu

Co siedzi w głowie współczesnych polskich licealistów? Jak się żyje w tym dziwnym okresie między dzieciństwem a dorosłością? W codziennych rozmowach kuzynów Malwiny i Krzyśka przewijają się tematy od polityki po uzależnienie od gumy do żucia. Żart często okazuje się najlepszą reakcją na problemy, a nikogo się tak dobrze nie ripostuje jak własnych bliskich. Czytając przypomnicie sobie nagłówki z gazet, maturalne lektury i odwiedzicie kilka miejsc w Warszawie i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}