Monika Joanna Cieluch, mimo iż jest rodowitą grudziądzanką, to od niemal czternastu lat mieszka poza granicami kraju. Od najmłodszych lat uwielbiała odbywać podróże po kartach najrozmaitszych powieści i ową miłość pielęgnuje po dzień dzisiejszy. Swoją przygodę ze słowem pisanym rozpoczęła pod wpływem chwili, i chociaż nigdy nie traktowała tworzenia zbyt poważnie, w roku 2014 zdecydowała się na opublikowanie na portalu Wattpad.com swojej pierwszej powieści.

W czerwcu 2018 premierę miała debiutancka powieść Autorki zatytułowana „Miłość Szeptem mówiona” która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród blogerów, jaki i samych czytelników.

W swoich powieściach stawia na emocje i realność bohaterów. Jak sama mówi, kocha miłością absolutną pióra N.Sparksa i to do jego powieści lubi powracać spokojnymi wieczorami.

Miłośniczka kawy i miętowej czekolady, prywatnie żona i matka, siostra dwójki braci i wielbicielka polskiego kina.

Aktualnie pracuje nad kolejną powieścią zatytułowaną „Mężczyzna z tuszem na dłoni” która ukaże się nakładem Wydawnictwa WasPos już wiosną 2019 roku.

 

„Mężczyzna z tuszem na dłoni”

Historia trójki przyjaciół: Jakuba, Hani i Ollego, którzy będąc nastolatkami podjęli decyzję o wyjeździe do Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. I chociaż obrali wspólny kierunek świata, każdy z nich zdecydował się na wyjazd z innego powodu. Jakub wyjechał na prośbę matki, w obawie przed ojcem alkoholikiem, Hania opuściła ojczyznę wbrew zakazom ojca, by móc towarzyszyć Kubie, natomiast Olly zapragnął zostać pilotem w brytyjskich liniach lotniczych. Los rozdał im sprzyjające karty. Jakub już pierwszego dnia zdobył pracę w renomowanym studio tatuażu, Hania i Olly rozpoczęli studia.

Nieszczęśliwy splot wydarzeń zaprzepaścił wieloletnią przyjaźń, a drogi, do tej pory nierozłącznej trójki przyjaciół, przybrały przeciwnych kierunków.

Spotykają się ponownie dwanaście lat później. Kuba – teraz już znany londyńskim kręgom

tatuażysta, na skutek wypadku trafia do szpitala, gdzie opiekę nad nim sprawuje Hanna – neurolog, planująca ślub ze swoim wieloletnim partnerem. Jakub postanawia zawalczyć o Hanię jeszcze raz. Wykorzystując swój stan i fakt zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które Hania miała spędzić samotnie, wprasza się na wieczerzę wigilijną. W ten wyjątkowy wieczór dowiaduje się, iż Hania zaręczyła się z Ollym. Zdesperowany proponuje jej wspólne spędzenie świąt i pięciu najbliższych dni, podczas których postara się udowodnić Hani, że to właśnie nim smakuje jej szczęście.

Historia pełna emocji, ukazująca dramat, w jaki może zamienić się jedna źle podjęta decyzja. Powieść skłania do refleksji, jak wiele jesteśmy w stanie wybaczyć w imię szeroko pojętej miłości i czy mimo bólu, możliwe jest, by człowiek zapomniał o wciąż prześladującej go przeszłości? A może są takie rodzaje błędów, które rzucają się cieniem na całą naszą przyszłość?

Zatem, albo będą swoim błogosławieństwem, albo utoną w morzu własnych porażek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}