O autorze

Nazywam się Wojciech Czernek i “Lot Ikara” jest moją drugą książką. Mój debiut przypadł na czerwiec 2018 roku i nosił tytuł “Amour Fou”. Pisanie było zawsze moim marzeniem, które spełniłem i postanowiłem dalej podążać tą ścieżką. Wydaniu pierwszej książki towarzyszyły obawy, lecz jestem w pełni zadowolony z tego jak potoczyły się sprawy. Zostałem zaproszony na targi książki w Krakowie, a moja książka znalazła się na półkach większych salonów Empik w całej Polsce. Zawsze powtarzałem, że publiczne podpisywanie książek i oglądanie swojego dzieła na półkach w sklepie to już nie marzenie a chora fantazja.

Urodziłem się w Bielsku-Białej, lecz większość życia spędziłem na wsi, w pobliskiej miejscowości Meszna. Po ślubie zamieszkałem ponownie w Bielsku-Białej. Zadebiutowałem ponad miesiąc po moich trzydziestych urodzinach.

“Amour Fou” należała do thrillerów, lecz wiele osób zarzucało mi zbyt rozwlekłe opisy i powinienem sprawdzić się w książkach obyczajowych. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że w mojej głowie narodził się i rozrastał pomysł na “Lot Ikara”, który początkowo miał być erotykiem. Uwielbiam pisać o emocjach, nałogowo wcielam się w rolę moich bohaterów i staram się czuć to co oni.

“Lot Ikara” to dramatyczna historia o namiętności pomiędzy nauczycielką i uczniem oraz próbie odnalezienia właściwej drogi w swoim życiu. To historia o nas samych, o podejmowaniu decyzji, o potrzebie zmieniania się na lepsze. Wszystkie wydarzenia są owocem mojej wyobraźni, lecz tak naprawdę każdy może znaleźć w książce podobieństwo do samego siebie. Chciałem, aby opowieść była poruszająca i zapadała w pamięć.

O książce

 

Ilu młodych ludzi marzyłoby o romansie z atrakcyjną nauczycielką? Pewnie wielu, ale… nikt nie posunąłby się do realizacji tych młodzieńczych marzeń… prawie nikt. Janek uczący się w LO im. Aleksandra Głowackiego w Bielsku-Białej nawiązuje namiętną relację z nowo zatrudnioną panią filolog. Każde z nich znajduje się na osobistym zakręcie życiowym – on ma kłopoty w domu, i jest uczniem, ona jest jego mentorką, a prywatnie mężatką… Oboje marzą i tęsknią, w końcu ich fantazje wyrywają się spod kontroli i ucieleśniają, lecz przez cały czas grożą bolesnym upadkiem. Konieczność ukrywania tej namiętnej relacji przed otoczeniem z jednej strony podnieca oboje, z drugiej potęguje niepewność i troskę o swoje życie. W tle czai się mnóstwo spraw do rozwiązania – była dziewczyna Janka nie chce dać za wygraną, a mąż nauczycielki nie jest dobrym człowiekiem.

To historia o nas samych – o podejmowaniu decyzji, o potrzebie zmieniania się na lepsze. O próbie odnalezienia właściwej drogi w życiu. Czy ideały przetrwają, czy spalą się w słońcu? Jak wysoko musisz się unieść, żeby zobaczyć, kim naprawdę jesteś? I czy z honorem przyjmiesz wszystkie konsekwencje, jakie przyjdą w ślad za twoimi uczuciowymi wyborami?

Projekt okładki: Izabela Surdykowska-Jurek.

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}