Ewa Kaleta

Od dziecka interesowałam się słowem pisanym. Już w wieku sześciu lat bardzo chciałam napisać książkę (do dziś nie porzuciłam tego marzenia). Jako że dużo czytałam, wraz z upływem czasu zaczęłam zwracać uwagę na to, jak napisane są teksty innych – co mi się w nich podoba, a co nie. W liceum z dużym zaangażowaniem oceniałam blogowe opowiadania, wytykając tak samo niedoświadczonym jak ja młodym ludziom stylistyczne oraz językowe potknięcia.

Potem przyszły studia. Aby rozwijać swoje zainteresowania, wybrałam kulturoznawstwo, a następnie filmoznawstwo. W międzyczasie zostałam laureatką konkursu na Blogową Dbajkę 2011, a w ramach nagrody moją bajkę terapeutyczną – „Mały lęk Michałka”, wydano w formie audiobooka. Rozpoczęłam też pracę jako copywriter na zlecenia. Żeby doskonalić swój warsztat, podjęłam drugie studia magisterskie – na filologii polskiej z opcją językoznawczą.

Kiedy byłam na drugim roku polonistyki i usiłowałam cudem zdążyć z pracą dyplomową, pomyślałam o tym, że w ramach odpoczynku od ciągłego pisania mogłabym się sprawdzić również w korekcie oraz redakcji merytorycznej. Mając już podstawy warsztatowe, podjęłam współpracę z kilkoma wydawnictwami, a także z agencją marketingową. Obecnie nie wyobrażam sobie, że mogłabym porzucić poprawianie tekstów. Zajmuję się przeważnie powieściami i artykułami marketingowymi. Zdarzyło mi się jednak też wykonywać redakcję językową materiałów pomocniczych dla nauczycieli klas podstawowych.

Prywatnie dążę do ukończenia autorskiej powieści. Lubię fantasy (niekoniecznie polskie, bo bliska jest mi chociażby proza Neila Gaimana), kino superbohaterskie, komiks amerykański i dobrą kawę. Mam dwa zwariowane koty – Ramosa i Torres.

 

Olga Kłos

Jestem osobą, która połowę życia spędziła na redagowaniu. Rozpoczęłam wcześnie – mając 14 lat w 2005 roku i zakładając pierwszego bloga, a jego pisanie kontynuuję do dziś. Oprócz bloga osobistego, prowadzę blog z „rockującą” publicystyką, czyli piszę eseje, felietony i recenzje o tematyce muzyki rockowej. Na moim koncie spoczywają dwa portfolia (copywritersko-dziennikarskie i graficzne), jestem redaktorką newsową dla niezależnego serwisu muzycznego DeathMagnetic.pl, uczę się grafiki komputerowej na kursie zaawansowanym. Dziś szukam stałej pracy, w której rozwinę swoją kreatywność oraz redaktorskie ambicje. Taką perspektywę otrzymałam od innowacyjnego Wydawnictwa WasPos. Specjalizuję się w tematach literatury, muzyki oraz mody, jednakże moje horyzonty sięgają dużo dalej i jestem gotowa do nauki oraz na nowe wyzwania.

Ukończyłam na UAM w Poznaniu dziennikarstwo i komunikację społeczną (spec. reklama i promocja) oraz filologię polską (spec. edytorstwo naukowe). Na pierwszych studiach współtworzyłam największe niezależne media studenckie Kontra, samodzielnie zredagowałam i wydałam dwa e-czasopisma z twórczością własną i rówieśników, zrobiłam pierwszy wywiad dziennikarski i napisałam pionierską pracę licencjacką na temat marketingu filmowego. Natomiast na drugich studiach byłam redaktorem działu podróży w studenckim czasopiśmie Pro Arte i zajmowałam się redakcją nadesłanych tekstów, założyłam bloga lifestylowo-modowego, napisałam (znów pionierską) pracę magisterką na temat obecności konwencji Female Gothic w polskiej literaturze współczesnej na przykładzie Ciemno, prawie noc Joanny Bator. Obecnie uczę się podyplomowo Opracowania redakcyjno-wydawniczego na UMK w Toruniu. Studia te już nauczyły mnie korekty i redakcji tekstów, a dodatkowo uczę się składu książki i jej promocji na rynku wydawniczym.

Zredaguję każdą książkę. Preferuję literaturę fantasy, SF, horrory i kryminały. Nie uciekam od dobrej prozy obyczajowej czy historycznej. Z chęcią zredaguję także książki dla dzieci. Powinni mnie wybrać ci, którzy oczekują czujnego oka i dużego profesjonalizmu. Z właściwym sobie rockowym pazurem dokonam korekty i zredaguję każdy tekst.

 

 

 

Maciej Wiśniewski

Tworzę teksty na strony internetowe, blogi i do mediów społecznościowych. Ubieram w treść ulotki, foldery reklamowe i plakaty. Wymyślam slogany i nazwy. Dbam o reklamę oraz dobry wizerunek moich Klientów – w Internecie i poza nim.

Piszę zawodowo, ale też z pasji, która zrodziła się lata temu. Zestawianie ze sobą słów to mój sposób na życie i codzienną satysfakcję, dlatego w wolnych chwilach pisuję też do szuflady – zarówno te dłuższe, jak i bardzo krótkie formy. Wszystko to w rytmie ciężkiej, rockowej muzyki. Więcej o mnie na stronie www.napiszemy.to – zapraszam!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partnerzy:

{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}